zdrowe odżywianie

Zdrowe odżywianie, jak zacząć?

Siłownia, bieganie, dieta i inne tego typu aktywności są popularne. Jest to dobre, ponieważ ludzie nareszcie zdrowo się odżywiają i czynnie uprawiają sport. Jednak jak zacząć? Dla niektórych to właśnie ścisłe diety i spartańskie treningi okazują się zbyt trudne w zdrowym trybie życia. Nie do końca trzeba być tak surowym dla siebie i swojego ciała.

Nie możemy od razu zacząć mordować naszego organizmu ciężkimi treningami, ponieważ potrzebuje on adaptacji. Należy stopniowo zwiększać intensywność ćwiczeń. Jednak 30-minutowy spacer czy jazda na rowerze kilka razy w tygodniu, również w zupełności wystarczy. Możemy łączyć przyjemne z pożytecznym. Zamiast jechać do sklepu na zakupy samochodem, warto się przejść, a gdy świeci słońce, nie ma nic lepszego niż przejażdżka na rowerze.

Dieta

Co do diety, absolutnie nie wolno katować swojego ciała. Najważniejsze w diecie, to aby była ona dla nas optymalna i możliwa do zrealizowania. Nie musimy od razu liczyć każdej kalorii, czy makroskładnika. Wystarczy zmienić swoje nawyki żywieniowe w prosty sposób. Zamiast słodyczy owoce, tłuste śmietany i mleka, zastąpić jogurtem naturalnym, odstawić płatki śniadaniowe, a zamiast nich jeść pełnoziarnistą owsiankę. Możemy jeść zdrowo, ale jednocześnie smacznie i to w diecie jest ważne.

Jak widać, zdrowy tryb życia wcale nie jest taki trudny. Trochę ruchu, drobna zmiana nawyków żywieniowych i możemy osiągnąć efekty. A po dobrze wykonanej pracy zawsze powinna czekać na nas nagroda.

    Dodaj komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *