jak się zorganizować

Jak się zorganizować?

Jeśli ciągle brakuje ci czasu, odczuwasz napięcie z powodu odkładania na później wielu czynności to znak, że powinieneś coś zmienić w swoim życiu. Osoby narzekające na brak czasu powinny uważnie przyjrzeć się swoim nawykom. Po to by zdiagnozować, gdzie tracą najwięcej czasu.

Na co tracimy najwięcej czasu?

Najbardziej typowymi złodziejami czasu są gry komputerowe, serwisy społecznościowe oraz długie rozmowy telefoniczne. Wiele czasu obecnie tracimy także na zakupach w dużych hipermarketach. Aby zyskać więcej czasu na co dzień trzeba przede wszystkim zacząć planować swoje działania. Można to robić dowolnie, na tradycyjnych kartkach wieszanych na lodówce czy w organizerach na komórkach. Ważne jest aby wypisywać sobie najważniejsze zadania do wykonania.

Jak być dobrze zorganizowanym?

Z czasem wchodzi to w nawyk a odhaczanie zrealizowanych zadań jest naprawdę przyjemne. Dobrze jest także wyrobić sobie nawyk robienia dwóch rzeczy jednocześnie. Jadąc autobusem można czytać książkę albo słuchać podcasty. Przy prasowaniu można oglądać telewizję. Dobrej organizacji czasu sprzyja także porządek w mieszkaniu bo wtedy nie tracimy niepotrzebnie czasu na szukanie różnych przedmiotów. Jeśli myślisz jak się zorganizować i szukasz dobrej inspiracji pomoże Ci ten artykuł – http://smartnest.pl/jak-sie-zorganizowac/. Znajdziesz w nim nie tylko porady, ale także narzędzia, które pomogą Ci w samoorganizacji.

 

    Dodaj komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *